Hidrolikli Cam Kapı

HİDROLİKLİ CAM KAPI

 

Cam kapı sistemleri içinde yıllardır popülaritesinden hiç bir şey kaybetmeyen hidrolikli cam kapılar dün olduğu gibi bugünde kullanıcılar için birçok sorunda çözüm olmayı başarmıştır. Her geçen yıl teknolojisi ve kullanım ömrü arttıran bu kapılar birçok alanda kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanları arasında ofis kapıları, apartman giriş kapıları, villa rüzgarlık kapıları, iç mekan bölme kapıları, AVM giriş kapıları, mağaza giriş kapıları, otel ve hastane kapıları olarak sıralanabilir. Bu tip cam kapılarda standart cam kalınlığı 10mm dir. Cam dünya standartlarında kabül görmüş temperleme işleminden geçerek direncini normal bir cama göre 5-6 kat daha fazla artırır. Bu kapı sistemlerinin adını veren hidrolik sistemi zemine gömülerek montajı yapılır. Kullanılacak markalara göre değişen hidrolik kutusu,zemine ölçülerinde açılan boşluğa montajı yapılır. hidroliğin amacı kapının açıldıktan sonra yeniden kapalı pozisyona gelmesini sağlamak veya kapının 90 derece açıklık konumda durmasını sağlamaktır. Cam Dizayn olarak hidrolikli cam kapılarda yerli ve ithal olmak üzere 2 tip aksesuar markasıyla çalışmaktayız. Yerli Aksesuar markamız KALE ARCO, İthal aksesuar markamız ise DORMA (alman malı) dır.

 

 

 

Hidrolikli Cam Kapı Montaj Şekilleri

https://youtu.be/h1ThCufds2M

Hidrolikli cam kapılar da birçok soruna çözüm getirecek menteşe tipleri mevcuttur. Bu menteşe tipleri özetle ikiye ayrılır.

1-) Standart Tip :  Bu tipli kapılar 3 tarafı kapalı bir yüzeye monte edilen kapılardır. Bu yüzeyler beton,duvar,alçıpan veya ahşap gibi malzemelerden oluşur. Kullanılan aksesuarlar cam kapı hidroliği, alt menteşe, üst menteşe, üst menteşe karşılığı, kilit ve koldan oluşur. Burada dikkat edilecek husus cam kapının üst menteşe karşılığının sağlam bir yüzeye monte edilmesidir. (Daha detaylı teknik bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz)

1-) Cam Detaylı Tip :  Bu tipli cam kapılar ihtiyaca göre kombin edilebilen menteşelere sahiptir. En çok kullanılan monte şekilleri arasında sağ-sol ve üstü sabit camlı, tek yanı ve üstü sabit camlı gelir. Burada cam standart aksesuarlara ek olarak 3 tip cam detay menteşe ilavesi vardır. Cam detay büyük,küçük ve T menteşe.  (Daha detaylı teknik bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz)

 

 

 

Cam Dizayn olarak projelerinize ve ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü getirmek için çalışıyoruz.Müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı iş takibi başlıca prensiplerimizdir.