Otomatik Kapı

Otomatik Kapı

Otomatik kapı sektöründe 10 yıldan fazla bir zamandır edindiğimiz tecrübe ve konularında uzman ekibimiz ile 1. sınıf kompenent ile değerli müşterilerimizin otomatik kapı çözüm ihtiyaçlarına profesyonel yalşaımla cevap veren Cam Dizayn, satış ve kurulumunu yaptığı tüm otomatik kapı ve diğer hizmetlerde, dünya standartlarındaki ürünleri fiyat performasn kalitesi en yüksek oranda sağlamanın çabası içindedir.

Ev, konut , iş yerleri için 1. sınıf işçilik ve malzeme kullanım garantisi ile otomatik kapı ihtiyaçlarınıza kalıcı çözümler ve teknik servis hizmeti sunuyoruz.

Kullanılacak olan çalışma bölgesine; projelendirmeden önce pek çok kez test işlemine tabi tutulan ve ağır iş hacmi değerlendirilerek üretiğimiz otomatik kapı ürünlerimiz, 1.000.000 defa ara vermeden açma kapama testi uygulanmıştır.

 

Otomatik kapı, fotoselli kapı veya otomatik cam kapı vs adlarıyla anılan ürünlerin birbirinden farkları nelerdir?

Tüm bu ürünler çalışma prensibi ve işleyiş olarak birbirinin aynısıdır.Değişik kelimelerle ifade dedilği için böyle sonuclar oluşmuştur.

Otomatik kapılar yada fotoselli kapılar istenilen cephelere uygulanabilir mi ?

Otomatik fotoselli kapı sistemleri genellikle cephelere uygulanmaktadır ama cephenin ve geçiş alanının mimari yapısına göre uygulama tasarım şekilleri birbirinden farklı olabilir. Bu farklılıklar genellikle iki hareketli kanat kapı, iki sabit iki hareketli kanat kapı,tek hareketli kanat kapı ve tek sabit tek hareketli kanat kapı gbidir.İstenildiği taktirde projeye uygun olarak diğer şekillerde uygulamalar da yapılabilmektedir. Giriş çıkış alanının çok dar olduğu ve giriş çıkış yüksekliğinin standartlardan düşük olduğu projelerde ise yapı, otomatik fotoselli kapı uygulamasına olanak vermemektedir.

Otomatik fotoselli kapılar küçük alanlarda sensör mesafesinden dolayı sorun oluşturur mu ?

Otomatik kapı uygulamalarında mağazanın yada uygulanacak alanın küçüklüğü bir sorun teşkil etmez. Kullanıcılar otomatik kapıların sensörünün kapıyı sürekli açıp kapatacağını düşünmektedir. Bu durum düşünüldüğü gibi değildir.Otomatik kapı sensörlerin mesafe ayarları değişik şekillerde yapılabilmektedir.Bu sensör mesafesi yaklaşık 20 cm ile 150 cm arasındadır.

Otomatik kapı montajında ,mevcut cam kapılara revize yaparak montaj işlemi gerçekleşebilir mi ?

Evet otomatik kapı montajından önce cam kapı veya alüminyum kapı kullanılıyorsa mevcut kapı yerinden sökülerek otomatik kapı montajı yapılabilir.Bu durum hafif bir revize gerektirse de varolan sisteminizin tamamının değişmeden kullanılmasına imkan sağlar.

Otomatik kapı sistemleri maliyeti yüksekmidir ?

Otomatik kapı sistemleri, gelişen teknolojinin alanlara aksetmesi şeklinde oluşturulmuş sistemlerdir.Uygulamaya geçtiği ilk zamanlarda tüm yenilikçi cihazlarda olduğu gibi yüksek maliyetlere sahipti. Son dönemde kullanım sayısının artması ve üreticiler arasıdaki rekabetsel faktörler dolayı cazip ve uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Otomatik kapı sistemleri çok elektrik harcar mı ?

Otomatik kapı sistemleri elektrik tüketimi konusunda A+ cihazlardan daha az tüketimli sistemlerdir. 24 volt veya 48 volt elektrikli doğru akım motorıyla çalışan sistemler olduğu için elektrik faturanıza etkisi yok denecek kadar azdır.

Otomatik kapı sistemlerinin ısı yalıtımına etkisi varmıdır ?

Otomatik fotoselli kapılar ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılı sistemlerdir. Yapılarda dış mekana açılan kapılar alüminyum demir veya cam kapılardır. Bu tür sistemler ısı yalıtımı konusunda pek başarılı sistemler olduğu söylenemez.Genellikle cam vb kapı projelerinde kapının dört bölümünden min. 1 cm. aralık bırakarak uygulamalar yapılır. Bu özellikleri ile de manuel cam kapı sistemler ısısal kayıplara sebeb olmaktadır.Otomatik kapı sistemleri ısı yalıtımında ısıyı hapseden işlevsel sistemler olma özelliği ile de “enerji tasarrufu” konusunda mükemmel çok iyi sonuçlar verirler.Bu özelliği ile otomatik kapı sistemleri proje maliyetlerini kısa sürede karşılar.