Fotoselli Kapı

fotoselli kapı çözümleri

Fotoselli kapı

Oteller, hastaneler, mağazalar, alış veriş merkezleri, fabrikalarv ve pek çok yapı için tercih edilmekte.
Cam ile tasarım estetiğinin birleştiği fotoselli kapılar girişlerin ve çıkışların sık olduğu mimari yapılarda fonksiyonel ve ergonomik özellikleri ile tüm ihtiyaclara cevap vermektedir.

Fotoselli ve Radarlı Kapı Otomasyonu Sistemleri

 

Girişlerin ve çıkışların fazla olduğu otel, akaryakıt istasyonu, alış veriş merkezi, hastane, iş merkezi, süper market gibi yapılarda seri açma kapama sağlayan fotoselli kapı türleridir.

Yana kayar fotoselli kapılar diyede da bilinen bu tür kapılar, sensör ve radarların bir cisim hareketi algıladığında açılması ve kullanıcının belirleyeceği bir süre içinde ayarlanarak kapanması sebebiyle sık kullanılırlar.

Otomatik fotoselli kayar kapılar, iç alanla, dış alanı; hem hava akışı, hem de toz ve rüzgarın içeri nüfuz etmesini engelleyerek kontrollü bir şekilde engeller.Isı tasarrufu ve hijyen açısındanda önemlidirler.

Fotoselli kapı diğerlerine nazaran daha sesiz çalışır ve oluşabilecek kazalara karşı güvenliği mevcuttur. Fotoselli kapı tek yada veya çift kanat olarak tasarlanabilir. Radarlı fotoselli kayar kapı canlı ve cansız tüm cisimlere duyarlı ve “active infrared” prensibiyle ile güven içinde çalışmaktadır. Çeşitli ve fonksiyonlu kullanıma en uygun kapı türüdür.

Özel tasarım profil sistemli çeşitleri ile mimari uygulamalarda şık, estetik ve çağdaş çözümler üretilebilir. Değişik mimari tasarımlara göre dizayn edilirler ve montajları servisimizce yapılır. İstenilen açı ve mesafede radarlar eklenerek açma kapama alanı ayarlanabilir. Lamine, temperli, buzlu cam fotoselli kapı uygulamaları rahatça uygulanabilmektedir.Yoğun kullanıma göre tasarlanmış teflon makaralı sistemi özel rulmanları ve mekanizması sayesinde olduça sessiz ve seri geçişlere olanak verirler.